Objednávky odosielame vždy v stredu večer, ďakujeme za každú jednu. 🎁✨

O nás

Ahojte, vitajte v mojom papierovom svete, teším sa že ste k nám zavítali.

Volám sa Karin, tuším, že krása spasí svet a verím tomu, že nikdy nie je neskoro zmeniť čokoľvek v našom živote a byť bližšie k svojim snom. Som toho živím príkaladom, celá značka karouch je.

Táto cesta sa začala ešte na strednej škole cca pred 10 rokmi, kedy som vyrábala zápisníky len tak pre kamarátov, vo voľnom čase, keď som si myslela že podnikať znamená mať hotel či stavebnú firmu a kancelárie v presklennej budove.

 

Pár rokov plus, pár tisíc produktov, dvaja zamestnanci a z ja sa stalo MY. Nie je to ľahké ani nikdy nebolo no podarilo sa nám tu niečo na tomto svete vybudovať, malý podnik s veľkým srdcom a uvedomujeme si, že to tak je kým ste tu vy, kým máme pre koho toto krásno tvoriť.

 

Čo teda všetko robíme?

 

Vyrábame a predávame udržateľné zápisníky, diáre a plánovače z prírodných materiálov. Obaly sú z jedinečného merino filcu, používame najkvalitnejší papier s prísnymi ekologickými certifikátmi a 10-15% zo zisku (podľa produktov) venujeme nadácii Integra na ich projekt Milión stormov pre Afriku. Cca každých 10 zápisníkov teda pomôže vysadiť 1 úžitkový orechový strom, ktorý dáva miestnym ľuďom prácu a pomáha zmierňovať následky klimatickej krízy.

Väčšinu zákazníkov máme zo Slovenska a Česka, ale naše zápisníky robia radosť aj v Kanade, Švédsku, Kalifornii, Nemecku či Francúzsku.

Od vzniku Karouchu boli lokálnosť a láska k prírode dve nohy, na ktorých celý projekt stál. Vždy sme dbali na ručnú prácu, prepojenie s lokálnou komunitou, preferovali sme slovenských dodávateľov a pracovali sme s udržateľnými materiálmi.

V roku 2021 sme urobili veľa interných zmien smerom k tomu, aby sme produkovali len minimum odpadu, aby sme ho opätovne využívali a zapojili do výrobného procesu.

Jednak sme zvýšili objem spolupráce s nadáciou Integra, kedy 10 až 15% zo zisku pri predaných produktoch ide na ich projekt Milión stromov pre Afriku.

Najmä sme však začali viac pracovať so zvyškovým materiálom z výroby. Naše diáre a zápisníky majú obal z filcu, z odstrihnutých častí vyrábame záložky, podšálky, vianočné ozdoby, ale aj náušnice. V kombinácii s recyklovaným papierom tvoríme darčekové pohľadnice. Doslova sme produkciu odpadu znížili natoľko, že sme v dielni nepotrebovali smetný kôš - tých zopár odrezkov a nepodarkov sa zmestilo do máleho sáčku, ktorý vydržal týždne. Papierenstvo a špeciálne zápisniky a diáre nie sú bežne prepojené s hodnotami ekológie a udržateľnosti. My sme tento stereotyp otočili na hlavu a ukazujeme, že rozumným prístupom môžu byť aj fyzické diáre a zápisníky udržateľné a netreba sa ich vzdávať v prospech digitálnych verzií, ktoré neposkytujú človeku takú možnosť na sebarealizáciu a vyjadrenie.

Ak sa aj nejaká značka k eko prístupu prihlási (dnes je to celkom trend), väčšinou len dostávajú od dodávateľa hotový produkt. Nemajú tak priestor na to, aby ovplyvnili Prácu s opadom priamo uňho.

 

V čom je náš projekt inovatívny?

My naše produkty do veľkej miery dotvárame ručne a preto vieme množstvo odpadu skresať na minimum.